Su líné Hanák

Od přírody je člověk líný. Jsme lenoši. Proč bychom jinak vynalezli kolo, auto, letadlo, roboty a jiné vymoženosti dnešní doby? A to je jenom nepatrný zlomek z nich. Je to tak. A o to těžší je, si to přiznat.

A já se věřejně přiznávám, že jsem línej jako prase:-)

V žilách mi koluje hanácká krev a hanáci ti měli a majó vždycky na všechno čas. Prostě lenoši, co nikam nespichajó.

Kdybych mohl, dělal bych jenom to, co chci a můžu, ne to, co musím. Řekne si jednoznačně většina. Strach a falešná zodpovědnost jsou ale mnohdy tak silné emoce, že nás převálcují a jdeme zase MUSET dělat.

A já už můžu. Prostě a jednoduše jsem si před pár lety dovolil  dělat to, co mě baví, naplňuje a má smysl. Strašně nerad totiž používám slovo MUSET. Jsem na něho až alergickej a myslím si, že to k nám lenochům prostě patří:-)

A i při své práci, kterou mám rád jsem se přistihl, že jsem lenivý. Nechce se mi neustále dokola volat lidem, nahánět nové zákazníky a být v kontaktu s těmi, co třeba zrovna neměli čas, náladu nebo peníze.

Čas je pro mě nejhodnotnější veličina. Proto i ke své práci používám automatický systém, robota, který tohle všechno dělá za mě.

Od malička jsem jenom slyšel dělej to a tamto, to musíš, to nesmíš. Mysleli to se mnou dobře, protože mě mají rádi. Nechtějí abych třeba nedopadl špatně nebo nejde bože jako oni.

Taky všude slyšíme jak jenom tvrdá práce a dřina je cestou k úspěchu. Na každém semináři a webináři úspěšných jen to, že kdo nemaká od rána do večera, tak se úspěchu nikdy nedočká.

A nebude to náhoda, že se mi toto téma a tato myšlenka dostaly za posledních pár týdnů několikrát do hlavy. jde hlavně o uvědomění si toho, že to tak prostě je a patří to knám(ke mě).

Největší sranda je ale v tom, že existují taky hodně bohatí a úspěšní a ti zase tvrdí, že lenost je jejich klíčem k úspěchu.

Jedním z takových je třeba jeden z nejbohatších lidí u nás a zakladatel či majitel firmy Avast! pan Eduard Kučera. Celý rozhovor s ním jsem četl  v srpnovém čísle 31/2016  časopisu Téma a mohu vřele doporučit.

Tvrdí například, že díky své lenosti vlastně každý den dělá jen to nejdůležitější, co musí.

Také známý herec a zpěvák Tomáš Klus psal, že mu Luděk Sobota kdysi poradil, že má být líný. On sám je prý jen díky své lenosti a takovému až laxnímu způsobu života dnes ještě tady. Protože spousta jeho kamarádů, co makali a dřeli už jsou dávno v pánu.

Něco na tom všem okolo té lenosti asi bude.

Každej z nás chce být úspěšnej v tom, co zrovna dělá. Máme svoje vzory, hrdiny, mentory. necháváme si od nich radit, čteme jejich knihy, blogy, posloucháme jejich semináře a webináře. Je ještě super mít navíc svoji vizi. Dělat to, co nás baví a naplňuje a být z toho šťastný.

V konečném důsledku, když budeme chtít jít ve stopách těch našich vzorů, se nám může stát, že budeme mít ve všem takový chaos a zmatek, že nebudeme vědět jaké činnosti se na cestě za tím úspěchem vlastně věnovat dřív, co se učit dnes a co za půl roku.

To se stalo mě. Ale až když jsem zpomalil, začal se víc ptát sám sebe, co chci dělat, začal jsem víc „lenošit“ a dělat opravdu to, co je potřeba.

Tak prostě jen dělejme každý den to, co je pro nás to nejdůležitější a buďme líní. Úspěch si nás najde.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.