Pozitivní myšlení.

O tomto postoji a přístupu ke každodenímu životu se už během posledních několika desítek let napsalo a řeklo mraky a mraky slov, rad, typů a já nevím čeho ještě.

Proč je ale pořád víc a víc lidí nespokojených? Proč nejsme teda všichni pořád usměvaví, spokojení, pozitivní?

Protože jenom pozitivně myslet nestačí. Samo o sobě nefunguje, neexistuje a je nám úplně a narovinu k hovnu! A kdo tvrdí opak, je největším lhářem na světě!

Je to jenom výmysl, blábol a lež těch, kteří se přednáškami, koučováním, psaním a učením o pozitivním myšlení živý. Je to obrovský byznys, protože takhle žít, chce každý.

A proč to nefunguje?

Protože dokud nezvedneš těch svých pět písmen ze židle a nezačneš něco reálně a doopravdy dělat, tak se ti nikdy tvoje sny nesplní! A to je to, co nikdo neřekne. Bez akce jsou ti ty afirmace, co si říkáš každý večer a ráno úplně k ničemu. Protože nikdy nejde změnit to, co nejsi. A ty nejsi myšlenka, ty jsi za tou myšlenkou. Ty jsi něco mnohem většího a hlubšího než mysl. A jen díky tělu, rukám, mozku, nohám a akci můžeš teprve něco měnit.

Meditace je sice krásná a příjemná chvilka ne-li činnost na uklidnění mysli, těla a stavu vědomí, ale tady u nás nejsme mniši a nefunguje to. Jen tak sedět, meditovat a nic nedělat prostě nestačí a je to schovávání se hlavy do písku. Sám občas cvičím Tai-či, relaxuju, odpočívám jen tak bez ničeho, ale jen z toho žít nejde.

Protože jenom díky tomu, že začneš něco dělat a hlavně to, co má smysl, jako například pomoc přírodě, zvířatům, dětem, prostě to, co má hodnotu, tak pak začneš určitě dělat chyby. A jenom díky nim a díky překonání všech problémů a nástrah se pak staneš fakticky pozitivní.

Najdeš v sobě tu sílu vše překonat, protože víš proč to děláš, pro koho, že to más smysl a že ti to za tu dřinu stojí.

Ale většina to zase buď to nezačne vůbec dělat nebo to při prvním nezdaru zabalí. Protože mají jednoduše strach. Strach z toho, že zklamou, co řeknou druzí, že nejsou dost dobří a bla bla bla.

Trošku mě mrzí, že ti, co stojí na té druhé straně, na těch pódiích, před tím davem posluchačů, toto nezmiňují. Možná jo, ale já o nich zatím nevím. Dělat to pro peníze je sice pěkné, ale zase je jen utratit, za dovolenou, auto, hadry mi přijde hrozně málo a je to je prostě strašná škoda.

Absolvoval jsem X přednášek, přečetl Y knih a slyšel Z nahrávek. A všude se jen mluvilo o tom, jak myslet, ale ne to, co reálně dělat.

Takže jestli chceš být pozitivní začni pro to k.rva něco dělat!!! Tvoř, dovol si být aktivní, překonej strach a pochyby. Založ neziskovku, staň se dobrovolníkem, choď cvičit, pomáhej seniorům, chraň lesy, zvířata, přírodu. Těch možností je fakt hodně a není už čas ztrácet čas a stát pořád na místě, stěžovat si, nechat se vláčet z nesmyslu do nesmyslu, z prázdna do ještě větší tmy.

Držím nám všem palce!

-Mira-

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.