Co konkrétně dělat proti palmáči.

To, že je palmový tuk paskvil a nešvar dnešní doby se všeobecně ví. Napsalo se o tom a ještě napíše spousta článků a názorů.

Má to ale smysl? Myslíš si, že to k něčemu vede? Sníží se jeho spotřeba a používání jenom tím, že o tom budeme (ne)veřejně mluvit, psát a diskutovat? Ovlivní to postoje a způsoby jeho těžby a spracování u velkých korporací, které za vším stojí?

Osobně říkám, že NE. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!!!

Proto musíme konat a to konkrétní činy. A tím nejzásadnějším je, kupovat a vlastnit ta místa, kde se palma olejná vysazuje. A to jsou deštné pralesy.

Co konkrétně mám na mysli a o jaký projekt se jedná jsem natočil i v krátkém videu.

Jde o naprosto unikátní projekt Prales dětem, jeho zakladatelé jsou Češi a vytvořili na Sumatře rezervaci Green Life. Ta za pomoci příspěvků dobrovolníků, sponzorů a prostě lidí, kterým není jedno jak bude naše Země vypadat (a dnes už vypadá), skupuje a vlastní deštné pralesy. Následně se starají o zachování té správné biodiverzity a životního prostředí pro všechny živé bytosti v těch místech.

To je jediná možnost jak zabránit drancování a kácení toho nejcenějšího, co Planeta země k přežití potřebuje.

Více o všem okolo na jejich webu.

Začal jsem s nimi i spolupracovat jako dobrovolník a konkrétně zařizuji a domlouvám přednášky na školách a školkách na různá témata o Přírodě, o přístupu k ní, ke zvířatům a prostě všemu okolo.  Protože jedině výchovou dětí můžeme měnit svět. Ukazovat jim to, co sami děláme. Každý měsíc také přispívám na proti-pytlácké komando v rezervaci.

Samozřejmě máme nepřeberné množství podobných spolků a aktivit a je dobře, že jich je čím dál víc a lidé se zapojují.

Lidské bytosti se probouzejí a to je paráda:-)

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.